EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ UZMANI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA

Hemen Kayıt Ol

Günümüzde eğitim kurumları öğrencilere en iyi olanakları sunup, onları hayat boyu öğrenen, çok yönlü birer birey olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle gerek devlet, gerekse özel okullarda teknoloji entegrasyonu proje ve uygulamaları son yıllarda hız kazanmıştır.

Teknoloji entegrasyonunun başarılı olmasını etkileyen en önemli unsurlardan biri öğretmenlere eğitim fırsatlarının yaratılması ve öğrenme ortamına etkisinin değerlendirilmesidir. Okullar kendi imkanları ile okul içinde çeşitli eğitim programları düzenliyorlar ya da imkanları elverdiği ölçüde seçilen öğretmenleri yurt içi ve yurt dışındaki seminerlere göndermekteler. Eğitimtek ekibinin sunduğu hizmetlerden biri de okulların ihtiyaç duyduğu öğretmen eğitimlerinin üniversite bünyesinde sertifikalı olarak sunulmasıdır.

Eğitim teknolojileri alanında okulların ihtiyacı ve öncelikleri dahilinde 7 farklı modülden oluşan bir  eğitim paketi hazırlanmıştır. Modüllerin eğitim içerikleri teknolojilerin nasıl kullanıldığına genel bir bakıştan çok öğretmenlerin teknolojiyi nerede ve nasıl kullanacaklarına dair yol haritasından oluşmaktadır.Modüllerin her biri farklı eğitim yöntemleri ve yaklaşımları ile ele alınmaktadır. Örneğin Google Apps Education modülünde UbD ile öğrenme ortamı tasarımı, Web 2.0 modülünde farklılaştırılmış öğrenme, LMS modülü de geri bildirim ve Oyunlaştırma ele alınmıştır.

Bu yıl 10. sunu yapacağız ETUSP sertifika eğitimi 5-6-7-8-9 Ağustos 2017 tarihinde MEF Üniversitesinde yapılacaktır.

Eğitimi verilen 7 modülün online içerikleri katılımcılarla paylaşılacaktır.

Program hakkında programa katılanların ve takip edenlerin paylaştığı sosyal iletilerini #etusp hastagi ile okuyabilirsiniz. (ETUSP’lileri görmek için tıklayınız.)

Eğitim İçeriği :

1. Modül : UbD ile Öğrenme Ortamı Tasarımı & Google Apps for Education Eğitimi

Bu modülde katılımcılar, eğitimde sıklıkla kullanılan Google uygulamalarını kullanacaklar ve UbD (Understanding by Design) çerçevesine dayanan ders/ünite planlama rehberi ile Google Apps for Education araçlarını derslerine entegre edecekleri bir öğrenme ortamını tasarlayacaklar.

Detaylı bilgi için tıklayınız

2. Modül : Farklılaştırılmış Öğrenme & Web 2.0 Araçları ve Tablet Uygulamaları

Bu modülde katılımcılar, derslerini desteklemek ve geliştirmek amacıyla kullanabilecekleri pek çok web 2.0 aracı ve tablet uygulamalarını branşlara özgü hazırlanmış farklılaştırılmış öğrenme senaryoları ile deneyimleyecekler.

Detaylı bilgi için tıklayınız

3. Modül : Geri Bildirim & Bir Öğrenme Yönetim Platformu Olarak Google Classroom

Bu modülde katılımcılar, 2014 Eylül’de okulların kullanımına sunulan Google Classroom’u bir öğrenme yönetim platformu olarak deneyimleyecekler ve öğrencilere etkili geri bildirim verme ve ödev yönetimi stratejilerini uygulayacaklar.

Detaylı bilgi için tıklayınız

4. Modül – Eğitim Teknolojileri Proje Liderliği

Bu modülde katılımcılar, 1’e1 öğrenci laptop/tablet projesi kapsamında projenin sağlıklı ve başarılı başlatılması ve yürütülmesi için yöntem ve stratejileri inceleyecekler. Ayrıca teknoloji vizyonu, politika ve prosedürlerin oluşturulması, projeyi yönetecek ve destekleyecek komitelerin kurulması ile ilgili yöntem ve stratejilerle tanışacaklar.

Detaylı bilgi için tıklayınız

5. Modül – Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Bu eğitimde katılımcılar, eğitimde kullanılan sosyal medya araçlarını deneyimleyecekler ve bu araçları derslerinde nasıl kullanabilecekleri ile ilgili stratejilerle tanışacaklar.

Detaylı bilgi için tıklayınız

6. Modül : Dijital Vatandaşlık

Bu eğitimde katılımcılar, öğrencilere dijital vatandaş olma bilincini etkili bir şekilde verebilme konusunda nasıl rehberlik edebileceklerini ve doğru davranışları nasıl teşvik edeceklerini öğrenecekler.

Detaylı bilgi için tıklayınız

7. Modül – Eğitim Teknolojileri Temelleri ve Yaklaşımları

Bu modülde katılımcılar, harmanlanmış öğrenme modelinden flipped classroom yaklaşımına, maker hareketi, kodlama, arttırılmış gerçeklik, dijital hikayecilik ve yeşil ekran uygulamaları, tasarım odaklı düşünme, adaptif öğrenme gibi trendlerin öğrenmedeki yerine kadar bir çok farklı eğitim yaklaşımını inceleme fırsatı yakalayacaklar.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Eğitmenlerimiz : 

Yasemin Özügümüş, Göknur Aşçı, Selçuk Dogan, Berna Aslan, İsmail Hakkı Ergüven, Sezer Demir, Serkan Aytaç, Burcu Aybat,  Mehmet Özdemir

Önceki eğitimlerin fotografları : https://www.flickr.com/photos/etusp/albums

 

Eğitim Tarihi : 5-6-7-8-9 Ağustos 2017

Eğitim Yeri : MEF Üniversitesi

Katılım Ücreti : 1500 TL (Kişisel peşin ödemelerde indirim ve taksit imkanı bulunmaktadır.)