Son sürat devam eden #ETUSP bu hafta da enerji ve bilgi doluydu. İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hamide ERTEPINAR’ın program hakkındaki görüşlerinden ve mutluluğundan bahsederek başlattığı gün, tüm öğretmenlerimizin Soma’da gerçekleşen elim kaza nedeniyle saygı duruşunda bulunmalarıyla devam etti.

Günün ilk modülü olan Dijital Vatandaşlık konusunda, öğretmenlerimiz, öğrencilerine dijital vatandaş olma bilincini etkili bir şekilde verebilme konusunda nasıl rehberlik edebileceklerini ve doğru davranışı nasıl teşvik edeceklerini öğrendiler. Okullarında yaşadıkları ilginç örnekleri ve trajikomik olayları sınıfla paylaşan öğretmenlerimiz bu alanda okul yönetmeliklerinin ne kadar eksik olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiler.

Günün ikinci modülü olan Tablet ile Eğitim modülümüz öğleden sonraki oturumun ilk konusu oldu. Bu derste, okullarda tablet projeleri nasıl yürütülür; bunun için nasıl bir komite oluşturulmalı ve bu projeyi yürütürken ne gibi adımlar izlenmeli gibi sorular cevaplandı.

Son modülümüz olan Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı modülünde ise, öncelikle backchannel kavramından bahsedildi ve bununla alakalı todaysmeet isimli web uygulamasında backchannel yaptırıldı. Daha sonra twitter ve google+ ‘ın eğitimde kullanılabilecek çeşitli özelliklerinden bahsedilerek haftanın kapanışı yapılmış oldu.

Revolution Slider Error: Slider with alias dorduncugun not found.
Maybe you mean: 'anasayfa'