googleForEducation

GOOGLE APPS FOR EDUCATION EĞİTİMİ

Hemen Kayıt Ol

Google, hayatımızın bir çok alanında olduğu gibi eğitimde de oldukça önemli kolaylıklar sağlıyor. Google Uygulamalar, Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar, Formlar gibi öğretmenlerin sınıflarında öğrencileri ile birlikte kullanabilecekleri pek çok uygulamadan oluşuyor. Bu modül, katılımcıların hem profesyonel hayatlarında hem de öğrenme ve öğretme etkinliklerinde kullanabilecekleri Google uygulamalarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayacak bilgiler ve stratejiler içeriyor.

Katılımcılar bu eğitim modülü ile birlikte;

  • Google Dokümanlar üzerinde anında ve güvenli bir şekilde dosya oluşturabilir, iş birliği içinde çalışabilir,
  • Oluşturdukları dosyaları dijital ortamda saklayabilir ve paylaşabilir,
  • Google Takvim ile ortak takvimler yaratabilir,
  • E-posta gibi pek çok gerçek zamanlı hizmeti alabilir,
  • Google Form ile öğrencilerden anlık geri bildirim alabilir, öğrencilerinin fikirlerini etkili şekilde toplayabilir ve değerlendirebilir,
  • Google Sites ile öğrencileriyle beraber çalışabilecekleri proje sayfaları, web siteleri oluşturabilirler.

Günümüzde 20 milyondan fazla öğrenci, öğretmen ve çalışan Google Uygulamalar (Google Apps) kullanmaktadır. Google Apps paketini üniversiteler ve K12 düzeyindeki okullar ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Bu ortamı kullanan katılımcılar herhangi bir formattaki dosyayı saklamak için 10TB depolama alanına sahip olacak ve bu alana istedikleri anda tüm cihazlardan ulaşabileceklerdir.

Bu modül “Google Apps for Education” sertifikalı eğitmenler tarafından verilecektir.