egitimdesosyalmedya

EĞİTİMDE SOSYAL MEDYA KULLANIMI

Hemen Kayıt Ol

Sosyal medya araçları insanların birbirleriyle iletişim kurmalarını, fikirlerini, fotoğraflarını, videolarını paylaşabilmelerini sağlayan Youtube, Twitter, Google Plus gibi araçlardır. Bu tip araçların kullanımı öğrenciler arasında oldukça yaygındır. Öğrencilerin halihazırda kullanma becerileri olan bu araçları derslere entegre etmek, derslerle ilgili tartışmalara ve grup çalışmalarına katılmalarına destek olacaktır. Sosyal medya kullanımı pek çok öğrenciye cazip geldiğinden bu araçlarda paylaşılan bilgiler daha fazla ilgilerini çekecektir. Bu yüzden eğitimde sosyal medya kullanımını önemsemekte ve bir modülümüzü katılımcılarımıza bu konuda rehberlik etmeye ayırmış bulunmaktayız.

Bu modülde, sosyal medya araçlarının genel kullanımıyla ilgili detaylı bilgiler verilecek ve eğitimde sosyal medya kullanımına değinilecektir. Öğretmenlerin dersleri için bu araçları nasıl kullanabileceği gerçek örneklerin ve yaratıcı fikirlerin paylaşımıyla gösterilecektir.

Bu modül, eğitimde sosyal medya kullanımı üzerine çalışan ve kendi derslerinde sosyal medya araçlarını kullanan eğitmenler tarafından verilecektir.